A kecskeméti LMP bemutatta polgármesterjelöltjét Vágó Gábor személyében. A polgármester-jelölt elmondta, hogy új lendületet hozna Kecskemétre: megállítaná Kecskemét eladósodását, európai szintű kulturális központot hozna létre Kodály hagyományaira építkezve, a helyi kis és középvállalkozásokat egy helyi védjegyrendszerrel segítené a munkahelyteremtésben. Az állampolgárokat bevonná a helyi beruházások tervezésébe egy részvételi költségvetési rendszer keretében.

A kecskeméti választmány tagjai Falusi Norbert, és Kriskó Dávid elmondták a városi program főbb elemeit:

Tömegközlekedés

 

A város közlekedése nem bízható kizárólag egyéni közlekedésre! Létre kell hozni a város régióját felölelő közlekedési szövetséget, amelynek feladatai közé tartozik az integrált menetrendkészítés, hogy ne kelljen sokat várakozni, és az egyes városrészek közvetlenül átjárhatóak legyenek.

 

A városi és regionális közlekedés összekapcsolása! A városhoz szervesen hozzátartozó külvárosi térséget be kell vonni a város vérkeringésébe: a 10 éven belül megépítendő villamos vonalak (Széchenyi város – Mercedes gyár, Vasútállomás - Homokbánya) és vasút ill., agglomerációs buszjáratok városi közlekedésbe vonásával. Kombinált bérletrendszer kiépítése: a városi bérlettel fel lehessen szállni a Kecskemétre beérkező Volán buszokra.

 

Kerékpározás infrastruktúrájának és kultúrájának fejlesztése! A közlekedési fejlesztésekre jutó költségek fix részét kötelezően a kerékpáros közlekedés fejlesztésére kell fordítani. Szükség van egy ún. pókháló szerű kerékpárút hálózat kiépítésére. Elengedhetetlen a biciklitárolók számának bővítése.

 

Tömegközlekedők esélyegyenlősége! A babakocsis vagy nehezen járó utasok gondjain a fejlett technológiák (alacsonypadlós felszíni járművek) alkalmazásával segíthetünk.

 

A közlekedési fejlesztéseket EU-s támogatásokból széndioxid adó, dugódíj, városi teherszállítással kapcsolatos díjak és a súlyadó megemeléséből finanszírozzuk.

 

 

Gazdaságpolitika

 

Kecskemét gazdasági és üzleti központként játszott szerepe a Mercedes beruházással még inkább felerősödött. A helyi vállalkozókat kell helyzetbe hozni a gazdasági fellendülés során egy helyi védjegyrendszerrel. A részvételi költségvetés eszközével vissza kell húzni a várost a csőd széléről.

 

Kecskemét városa a csőd szélére jutott. Négy év alatt a város adóssága a tízszeresére nőtt, a kötvény kibocsátással 2 milliárd árfolyamveszteség érte a várost. Több milliárdos haszontalan luxusberuházásokba folyik az adófizetők pénze. Az LMP nem engedi, hogy a narancs-vörös mutyi csődbe vigye a várost. Ezért átlátható költségvetési politikára kényszerítjük a várost, és új stratégiát mutatunk.

 

A részvételi költségvetés rendszerével nyitunk a lakosság felé, és a város beruházásainak 10%-áról szóló döntést az emberek kezébe tesszük. A lakosság ötleteiből felépítkező, és az emberek felügyelete alatt végbe menő beruházásokkal közel hozzuk a közpénzek elköltését a kecskemétiekhez.

 

Helyi védjegy rendszert honosítunk meg. Az önkormányzat égisze alatt összegyűjtjük a helyi vállalkozókat, és egy olyan kedvezményi rendszert alakítunk ki, ami felpörgeti a helyi gazdaságot. A Mercedes betelepülésének a helyi kis és középvállalkozások legyenek a fő nyertesei!

 

A szakképzésre és a kutatás-fejlesztésre nagy hangsúlyt teszünk, hogy a gazdaságban a Kecskemétszóhoz a magas színvonalú párosuljon.

 

 

Közösség és környezet

 

   Az LMP számára az elsődleges cél az egészséges környezetben élő közösségek létrejötte. Ezért egy átfogó környezetvédelmi programmal segítjük elő a családok, az ifjúsági és idős közösségek egészségét. Közösségi teret kell nyitni a kecskemétiek számára.

  

   A kecskeméti panelházakat újra kell szigetelni, a nyílászárókat kicserélni, hogy a felújított lakások ne energiafalók, hanem energiatakarékosak legyenek. Az energiatakarékosság az élhető jövő záloga!

   Rendezett, tiszta közterekre van szükség. Az LMP azért fog küzdeni, hogy Kecskeméten – a bel-, és külvárosokban egyaránt – megkétszerezzék a kukák és szemetesek számát. Csak tiszta városban lehet tiszta közélet!

   Parkosításra és felújított játszóterekre van szükség a városban! Minél több a zöld felület, annál tisztább a levegő, annál egészségesebb környezetben nőhetnek fel a gyermekek. Az LMP nem csak beszél a városszépítésről, hanem saját kezével tesz is érte!

   A megújuló energiaforrásoké a jövő! Ezért naperőmű építését kezdeményezzük.

 

Közösségi program

 

   Tűrhetetlen, hogy 500 kisgyermeknek nem jutott óvodai férőhely, az LMP egy gyermek és ifjúság barát önkormányzat létrehozásán fog munkálkodni. Kell egy hely! Ahol a fiatalok, a családok és a nyugdíjasok tartalmasan tölthetik el szabadidejüket!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://vagogabor.blog.hu/api/trackback/id/tr972226167

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása