Az államilag támogatott kormánypárti ”civilek” és a Jobbik után, Orbán Viktor is kimondta szabadságharcos hangulatában, hogy nem leszünk gyarmat. Miközben mindenkibe belerúg, a Fidesz maga gyarmatosítja az országot. A Fidesz-gyarmaton pedig az átlag ember rosszabbul él. Állítsuk meg a gyarmatosítást, kezdeményezzünk népszavazást a Fidesz ellen!
Felsorolni is nehéz, mennyi fronton indított gyarmatosító háborút a Fidesz hazánk ellen. Beváltotta egyetlen választási ígéretét: "Csak a Fidesz!" A jogállami intézményeket narancsuralmi igába hajtotta, a független intézmények élén kibővített hatalmú Fidesz-közeli emberek ülnek, a közmédiát egyértelműen uralja a narancsos agymosás. A hatalmi ágak elválasztásának jegyében egy meghatározó Fidesz-politikus neje működteti az igazságszolgáltatási rendszert.
A narancs oligarchák a piacgazdaságból a római kori kliensrendszerbe vetették vissza a gazdasági életet. Nem az a lényeg, hogy neked milyen terméked vagy szolgáltatásod van, csak az a fontos, hogy milyen a kapcsolatod a Simicska-birodalommal, benne vagy-e a fideszes elosztási láncban?
Ez egyre több ember szemét szúrja. Nem véletlenül van tele a belváros „Ki az a Simicska Lajos?” matricákkal.
Ezt a Fidesz-gyarmatot a félelem élteti. Amíg az oligarchák és a helyi Döbrögik el tudják hitetni, hogy ha felszólalsz ellenük, akkor kicsinálnak, addig élni fog a rendszerük.
Törjük át a félelem falát! Csak egy alulról jövő, nagy erő tudja elmozdítani ezt a gyarmati rendszert. A népszavazás kiváló eszköz arra, hogy elküldjük a sunyiba a gyarmatosítókat. Te aláírtad már? Megkérted már öt ismerősödet, hogy írják alá?
Itt az idő, most vagy soha!
Gaiaman
Címkék: fidesz gyarmat mozgósítás · 3 trackback 6 komment
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: A demokrácia alkonya 2012.03.23. 08:49:48
Trackback: Jóravaló politikusok országa 2012.03.22. 13:25:30
Trackback: Nem leszünk Fidesz-gyarmat! 2012.03.22. 11:06:01
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
fulgur 2012.03.22. 13:17:51
sergei 2012.03.22. 13:24:45
A szabadság és próbaidő fontos kérdések, de nem népszavazásra valók, és egyébként sem közbeszéd tárgyai jelenleg. Arról nem is beszélve, hogy elég nehéz ma itthon vállalkozni, és még mindig jobb ilyen, nem teljesen fair körülmények között dolgozni, mint sehogy.
Jóval fajsúlyosabb kérdések is vannak ma a közbeszédben, nem értem miért ilyenek lettek kiválasztva. Például az ügynökkérdést pontosan egy népszavazással lehetne lerendezni, mert ahogy most áll a dolog, el fogják mismásolni ismét (a nemzeti emlékezet bizottsága 5-10 évig akar rajta dolgozni). És ez addig így megy, amíg az a generáció van többségben a parlamentben.
peetmaster · http://nemdohanyzom.blog.hu 2012.03.22. 13:35:38
A többi kérdésnél meg lehetett volna ütősebbet is, ha az OVB átengedte volna. Emlékszel, a 300 Ft-os népszavazás se a 300-ról szólt, hanem hogy Gyurcsánytakaroggyy!!
Ennek is van egy kormányellenes éle, de nem lehet akármit megkérdezni.
sergei 2012.03.22. 14:06:43
Emlékszem a 300-as népszavazásra, és akkor sem értettem egyet a politikai éllel. Sokba kerül egy népszavazás lebonyolítása, és a populista kérdések aláássák a népszavazás intézményét. Ha lehet más a politika, akkor ne használják politikai haszonszerzésre a népszavazást, úgy, ahogy a Fidesz tette anno. Ilyen kérdések mellett én azt mondom, hogy a kormányellenesség nagyobb súllyal esik latba, mint maguk a kérdések. A weboldalon, ha elolvasod az aláírók kommentjeit a történetek menüpont alatt, szinte mindenki a protestálás miatt írta alá, nem a kérdések miatt.
(LMP szavazó vagyok)
peetmaster · http://nemdohanyzom.blog.hu 2012.03.22. 14:30:14
Nekem sem tetszik feltétlenül, de a valós magyar körülmények kurva messze vannak az elméleti ideálistól.
Viktor meg csak azt kapja, amit adott.